MUZYKÓW WSPOMINKI 2016

W sobotę, 5 listopada 2016 roku, od godziny 17:00 w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbędzie się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłych włocławskich muzyków – grywających jazz, big-beat, rock i pop.
Gospodarzem Wspominek będzie, jak już od kilku lat, Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK, znane z organizacji wielu plenerowych muzycznych imprez głównie w Marinie Zarzeczewo.
Podczas spotkania, oprócz tytułowych wspomnień, odbędzie się wzbogacana, co rok projekcja archiwalnych fotografii włocławskich muzyków i zespołów – od lat 60-tych do początku XXI-go wieku.
Spotkanie poświecone muzykom musi mieć muzyczną oprawę, a ją zapewnią działające włocławskie zespoły, które – co warto podkreślić – czynią to bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem. Muzyczny hołd Pamięci Koleżankom i Kolegom złożą: MUSIC FINE, CRISTAL BAND i ARSENAŁ.
Jak co roku, przy takiej ilości muzyków na jednej sali, spotkanie na pewno zwieńczy wspólne muzykowanie, czyli tradycyjny jam session. I jak przystało na wspomnieniową nutę w tym towarzystwie dominować będzie muzyka z lat 60-tych i 70-tych.
Osiem lat temu, z inicjatywy członków nieistniejącego już zespołu BLACK & BANAN odbyło się w Marinie Zarzeczewo pierwsze tego typu spotkanie pod nazwą „ROCKOWE WSPOMINKI”. Poświęcone było głównie zmarłym członkom dwóch działających na początku lat siedemdziesiątych charyzmatycznych zespołów: „42 Grupa Biednych” i „BUT”. W tym roku odszedł od nas niespodziewanie jeden z założycieli grupy BUT wspaniały muzyk i kompozytor Wiesław Ruciński znany jako Jann Castor.
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym droga jest pamięć o włocławskich muzykach, którzy niestety już odeszli do „niebiańskiej orkiestry”.

Wstęp wolny ale ze świeczką

Zapraszają
Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK & Yacht Club Anwil

plakat-muzykow-wspominki-2016

One thought on “MUZYKÓW WSPOMINKI 2016

  • 1 listopada 2016 o 17:58
    Permalink

    Sympatyczne coroczne spotkania. Polecam!

Możliwość komentowania została wyłączona.