10. MUZYKÓW WSPOMINKI

Już po raz dziesiąty, 3-go listopada, tradycyjnie w sobotę po Wszystkich Świętych, od godziny 17:00 w Marinie Zarzeczewo, siedzibie YACHT CLUB ANWIL, odbędzie się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłych włocławskich muzyków – grywających  jazz, big-beat, rock i pop.

I tym razem gospodarzem Wspominek będzie Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK, znane z organizacji wielu plenerowych muzycznych imprez, głównie w Marinie Zarzeczewo.

Podczas spotkania, oprócz tytułowych wspomnień, odbędzie się wzbogacana co rok projekcja archiwalnych fotografii włocławskich muzyków i zespołów – od lat 60-tych do początku XXI-go wieku.

Dedykowane zmarłym muzykom spotkanie musi mieć muzyczną oprawę, którą zapewni w tym roku rekordowa ilość, bo aż osiem formacji, które – co warto podkreślić – czynią to bezinteresownie i z wielkim zaangażowaniem. Muzyczny hołd  Pamięci Koleżankom i Kolegom złożą: „STYPENDYŚCI ZUS” (Grażyna Szafrańska, Jan Flaszyński i Andrzej Ziębiński), MUSIC FINE” (Krystyna Gronkiewicz i Ryszard Kułakowski), „CRISTAL 1” (pierwszy skład zespołu restauracji Cristal: Bogdan Cyrn, Grzegorz Wysocki i Edward Żyżelewicz), „MARYŚ NOWAK” (Marian Nowak), „CRISTAL BAND” (Ryszard Rycicki, Andrzej Chyliński , Marian Ropejko, Bogdan Wilczyński, Andrzej Pudliński, Paweł Martynowski i Wojtek Warecki), „Grupa 42 – Reaktywacja” (Andrzej Szymański, Sławek Wojciechowski, Bogdan Drujczyk, Andrzej Krupiński i Robert Karbowski), „ARSENAŁ” (Kuba Kontowicz, Marta Bronowska, Wiesław Herliczko, Sławek Dorsz, Paweł Bretes, Radosław Ziarkowski i Wojtek Marciniak), „WWK. Teraz MY” (Marzena Gajewska, Julia Szczepańska, Sławek Dorsz, Piotr Ziarkowski, Mariusz Zakrzewski, Krzysztof Gapski i gościnnie Marcel Zakrzewski).

Jak co roku, przy takiej ilości muzyków na jednej sali, spotkanie zwieńczy tradycyjne wspólne muzykowanie. I jak przystało na wspomnieniową nutę w tym towarzystwie, dominować będzie muzyka z szalonych lat 60-tych i 70-tych.

Dziesięć lat temu, z inicjatywy członków nieistniejącego już zespołu BLACK & BANAN odbyło się w Marinie Zarzeczewo pierwsze tego typu spotkanie pod nazwą „ROCKOWE WSPOMINKI”. Poświęcone było głównie zmarłym członkom dwóch działających na początku lat siedemdziesiątych charyzmatycznych zespołów „42 Grupa Biednych” i „BUT”.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym droga jest pamięć o włocławskich muzykach, którzy niestety już odeszli do „niebiańskiej orkiestry”.

Wstęp wolny ale ze świeczką !!!

 

 Zapraszają

Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK

 & Yacht Club Anwil