Boatshow 2016

Darmowe warsztaty i porady prawne, prezentacje akwenów oraz spotkania ludzi sportów wodnych znalazły się w programie tegorocznej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016. W dniach 11 – 13 listopada do Łodzi przyjedzie kilka tysięcy żeglarzy i motorowodniaków, którzy będą mogli wziąć udział w ponad 30 wydarzeniach towarzyszących. Będą to między innymi:

Opowieść o samotnym rejsie dookoła świata na niespełna 7 metrowym jachcie
Prezentacje najciekawszych tras dla żeglarzy w Europie i na świecie
Wykłady dotyczące odszkodowań za żeglarskie kolizje i wypadki
Omówienie pytań egzaminacyjnych PZŻ
Akademia Jachtingu, czyli zajęcia żeglarskie poświęcone mi.in. żeglowaniu z wnukami
Warsztaty meteorologii klasycznej, nawigacji oraz trymowania żagli
Zakończenie Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych

Program targów

WIĘCEJ

Żeglarski weekend w Łodzi

Luksusowe łodzie motorowe, pełnomorskie jachty żaglowe, housboat’y oraz jachty do turystyki śródlądowej będzie można zobaczyć podczas osiemnastej edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow. W dniach 11 – 13 listopada w Łodzi pokazane zostaną premierowe konstrukcje polskich producentów oraz motorówki z największych stoczni jachtowych na świecie.
W targach Boatshow weźmie udział 135 wystawców z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. W ich ofercie znajdą się między innymi osprzęt i elektronika jachtowa, odzież sportowa oraz czartery i szkolenia. Codziennie podczas Boatshow, w tawernie koncertować będą zespoły szantowe. Zaplanowano także ponad 30 wydarzeń towarzyszących.

Najlepsze motorówki na świecie

Większość z ponad 100 prezentowanych podczas Boatshow konstrukcji pływających będą stanowiły łodzie motorowe. Szeroką ofertę pokażą między innymi dystrybutorzy popularnych na wszystkich kontynentach marek: Bayliner, Cobalt, Seay Ray, Jeanneau, Monterey, Rinker, Quicksilver. Nowością 2017 będzie Bayliner VR5CU, którego niedawno testowano podczas Cannes Yachting Festival, a w trakcie Miami International Boat Show otrzymał nagrodę za innowacyjność. Z kolei pokazywany podczas Boatshow Bayliner VR6 zdobył nominację i ma szansę otrzymać wyróżnienie w prestiżowym konkursie Best of Boats Award 2016. Motorowodniaków powinna szczególnie zainteresować także rodzina jachtów ze stoczni Numo, której styl nawiązuje do lat 60. Dolce Vita we w Włoszech. Propozycje na kolejny sezon pokażą również polskie stocznie: Atlantic Marine, Olympia Yachts i Janmor. Część z wystawców Boatshow będą stanowić producenci jednostek przeznaczonych do rekreacji, wędkarstwa i różnych sportów wodnych (np. wakeboarding, parasailing).

Imponujące jachty żaglowe

Podczas Boatshow halę targową wypełnią także jachty żaglowe. Zarówno nadające się do pełnomorskich podróży jak i do turystyki na wodach śródlądowych. Premierowo pokazana zostanie nowa wersja jachtu Vector 10, który z powodzeniem brał udział w Mistrzostwa Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych. Nowościami przygotowanymi specjalnie na targi będą mniejsze jednostki: Vector 6, Hornet 29 z nową wersją pokładu oraz owiany jeszcze tajemnicą jacht ze stoczni Sobusiak Yacht. Żeglarze zobaczą także popularne serie jachtów: Antilla, Phobos, Maxus, Solina, Haber oraz Nexo. W ofercie targowej znajdą się jachty regatowe oraz katamarany.

Jacht dla każdego

Odwiedzający Boatshow dowiedzą się jak zdobyć pieniądze na wymarzony jacht i co zrobić po zakupie, aby prawidłowo o niego zadbać. Jak dobrać silnik do jachtu, w jaki sposób go wyposażyć i jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie. To tylko niektóre z pytań na jakie podczas imprezy odpowiedzą znani konstruktorzy, szkutnicy i dystrybutorzy osprzętu.

Budowa łódki na żywo

W sobotę (12 listopada) podczas targów będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach budowy drewnianych łodzi. Miasto Szkutnia w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni przygotuje w pełni wyposażoną pracownie stolarską, a zajęcia w niej będą prowadzić doświadczeni szkutnicy, konstruktorzy i żeglarze. W efekcie całodniowych prac powstanie niewielka łódka.

Samotnie dookoła świata

Gośćmi Boatshow będą znani żeglarze, podróżnicy oraz ludzie sportów wodnych. Wśród nich znajdzie się między innym Szymon Kuczyński, który niedawno wrócił do Polski po samotnym rejsie dookoła świata na niespełna 7 metrowym jachcie. Zaplanowano także spotkania z ekspertami poświęcone najciekawszym trasom żeglarskim w Europie i na świecie, wykłady dotyczące odszkodowań za kolizje i wypadki na wodzie oraz warsztaty z nawigacji. Podczas targów odbędą się: uroczyste Zakończenie I Morskich Mistrzostw Polski Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych ORC Baltic Polonez Cup Race 2016 oraz spotkanie uczestników Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Czartery i szkolenia

Dużą cześć targowej powierzchni zajmą stoiska firm czarterowych, szkoleniowych i turystycznych. Wśród najciekawszych propozycji znajdą się rejsy luksusowymi jachtami w najodleglejszych zakątkach świata, eksplorowanie mało popularnych akwenów w kraju oraz szkoła pod żaglami na Fryderyku Chopinie, czyli drugim co do wielkości żaglowcu w Polsce.

Wodne szaleństwo

Nowe rozwiązania sprzętowe i propozycje producentów będą mogli poznać pasjonaci kajakarstwa, nurkowania, windsurfingu i kitesurfingu. Swoją ofertę przedstawią ośrodki szkoleniowe, hotele, kurorty oraz żeglarskie stowarzyszenia i kluby.

Koncerty szantowe

Boatshow towarzyszyć będą codzienne koncerty szantowe. W specjalnie zaaranżowanej targowej tawernie „Gniazdo Piratów” wystąpią: EKT Gdynia, Mariusz „Qcza” Kuczewski, Glassgo, Żeglarze Portowi oraz Flash Creep.

Godziny otwarcia targów:
11. 11. 2016 w godz. 10.00-18.00
12. 11. 2016 w godz. 10.00-18.00
13. 11. 2016 w godz. 10.00-16.00

Miejsce:
HALA EXPO-ŁÓDŹ
al. Politechniki 4,
93-590 Łódź

www.boatshow.pl