Włocławski Tydzień Żeglarski

Za nami regaty Salamander Cup rozgrywane w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Pucharu Polski Klasy Micro oraz Kujawiak Cup czyli modelarskie eliminacje do Mistrzostw Polski. W sumie na Zalewie Włocławskim gościliśmy 30 teamów żeglarskich oraz blisko 50 modelarzy co jest wielkim sukcesem organizatorów. Dodatkowo w ramach Włocławskiego Tygodnia Żeglarskiego po raz pierwszy zostało zorganizowane Miasteczko Regatowe dla widzów. Wśród atrakcji były m.in. rejs katamaranem solarnym ufundowany przez firmę Salamander Windows and Doors System oraz OSiR, możliwość sterowania modelami Dragon należącymi do Klubu Sportowego Aqua, ludzką procą, piantballem czyli atrakcjami WakePark Włocławek, mini tor Skimboardowy , kącik zabaw dla dzieci oraz strefa chill outu z leżakami  przygotowanymi przez CH Wzorcowania oraz OSiR. Kolejne regaty a co za tym idzie miasteczko ruszą już w najbliższy piątek w ramach Długodystansowych Mistrzostw Polski Anwil Cup.

To już za nami ale Włocławski Tydzień Żeglarski trwa nadal. W tygodniu imprezy nabrały bardziej wystawowego charakteru i przeniosły się do przestrzeni miejskiej. W poniedziałek i wtorek jachty klasy Micro oraz modele klasy Dragon można oglądać podczas wystawy w Centrum Kultury Browar B. Dodatkowo jeśli warunki pozwolą we wtorek około godziny 16.00 na bulwarze miejskim zostanie zorganizowany pokaz ratownictwa WOPR. Dzień wystawowy zakończymy około godziny 18.00 ze względu na transport jachtów na kolejną odsłonę wystawy. W środę od samego rana jachty będzie można oglądać na Placu Grodzkim we Wzorcowni oraz Przystani Miejskiej przy ul. Piwnej. Na obu eventach będzie można spotkać zawodników na co dzień ścigających się na wystawianych jednostkach i porozmawić zarówno o żeglarstwie  regatowym jak i możliwościach turystycznych naszego akwenu. Podczas wystawa przy ul. Piwnej, każdy chętny będzie miał możliowść spróbowania swoich sił przy sterowaniu modelami Dragon.

Zbliżając się do kolejnego weekendu żeglarskie działania znów przeniosą się nad zalew i od piątku ruszą zmagania w ramach Anwil Cup oraz powstanie kolejne Miasteczko Regatowe. W marinie Zarzeczewo będzie można spotkać wielu utytułowanych żeglarzy m.in. Piotra Tarnackiego 6-krotnego Mistrza Świata klasy Micro oraz Grzegorza Banaszczyka, który tytuł Mistrzoski zdobył 3-krotnie. Natomiast w Miasteczku Regatowym poza atrakcjami z poprzedniej edycji będą również pokazy siłowni Gym Fit Expert z możliwością spróbowania swoich sił w prezentowanych dziedzinach.

Włocławski Tydzień Żeglarski to nie tylko jachty i regaty w ramach całego eventu na przystani przy ul. Piwnej zawisły zdjęcia przedstawiajace zmagania klasy Micro na Mistrzostwach Świata uchwycone przez Marte Grodzką oraz Maje Grodzką. A dla chętnych spróbowania swoich żeglarskich sił codziennie w godzinach od 16.30 do 18.30 można zapisać się do nowo powstałej sekcji modelarskiekiej RC oraz sekcji żeglarskiej klubu Aqua.

Wszystkie informację o bieżących oraz planowanych działaniach można znaleźć na naszym Fanpagu Włocławski Tydzień Żeglarski.

 

Serdecznie zapraszamy