Zrzuta na 500+ ?

Prawo wodne, które wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku. Tym razem prezentujemy kolejne, szczegółowe wyliczenia – ważne dla całego środowiska żeglarskiego. „Dodatkowa opłata dla posiadacza jachtu w kwocie 2600 złotych. Opłata za cumowanie na poziomie 250 zł od jachtu” – analizuje skutki wprowadzenia podatku podwodnego Adam Kowalski.

Warto czytać

Co powiedzieć

Na osłodę ?

Wniosek: Trzeba przerejestrować jachty w starostwie na łódki wędkarskie czy rybackie.

Więcej na www.zagle.com.pl
Źródło: www zagle.com.pl

One thought on “Zrzuta na 500+ ?

 • 1 grudnia 2016 o 01:40
  Permalink

  DODATEK:

  Dowód rejestracyjny sprzętu do amatorskiego połowu ryb Starostwo Powiatowe w ……………. wydaje ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy, czyli na terenie powiatu ……………..
  W celu dokonania rejestracji sprzętu pływającego służącego do amatorskiego połowu ryb, na podstawie art. 20 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym należy złożyć w urzędzie (można przesłać drogą pocztową na adres siedziby urzędu) wypełniony wniosek (może być odręczny) który zawierać będzie następujące informacje:

  Zakres wniosku (wnoszę o rejestrację łodzi/pontonu* do amatorskiego połowu ryb, typu……………………………………….. ……………………. osobowej);
  Oświadczenie o treści:
  – „Oświadczam, że w/w sprzęt pływający został wykonany własnoręcznie/zakupiony* w dniu……………………………,w/od*…………………………………………………”.
  – „Oświadczam, że zostałem(-am) poinformowany(-a) przez Starostwo Powiatowe ……………. siedzibą przy ul. ………………, o przetwarzaniu moich danych osobowych, celu ich zbierania, prawie wglądu do moich danych oraz ich poprawiania, a także o podstawie prawnej w związku z którą jestem zobowiązany do ich podania”.
  Zobowiązanie o treści: „Zobowiązuję się do utrzymania sprzętu pływającego w okresie rejestracji w stanie zapewniającym bezpieczeństwo na wodzie”.

  Rejestracja nie ma nic wspólnego z wysokością ubezpieczenia jachtu, łodzi, szlupy, pontonu, kajaka itp.

Możliwość komentowania została wyłączona.