Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego 2017

W sobotę, 7 października 2017 r. o godz. 10:00 w Marinie Zarzeczewo wybiciem „szklanek” i podniesieniem bandery rozpocznie się uroczystość otwarcia jubileuszowych 40-tych regat żeglarskich „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego – ZARZECZEWO 2017 Memoriał Benedykta Michewicza.

Po Pucharze Wrzosu w Płocku są to najdłużej bez przerw organizowane regaty żeglarskie na Jeziorze Włocławskim i jedne z najstarszych, nadal odbywających się żeglarskich zawodów w Polsce. W tym roku z uwagi na jubileusz regatowe zmagania przewidziane są na dwa dni.

W pierwszym, odbędą się standardowe wyścigi w klasach T-1, T-2, T-3 i OPEN oraz otwarty wyścig o tytułową „Błękitna Wstęgę…” Po sobotnich wyścigach o godzinie 20:00 odbędzie się w marinie koncert znakomitego zespołu szantowego – od lat zaprzyjaźnionego z włocławskimi żeglarzami – „ZEJMAN & GARKUMPEL”, na który organizatorzy zapraszają wszystkich lubiących szanty włocławian. Wstęp wolny.

Drugiego dnia organizator YACHT CLUB ANWIL zaprasza uczestników do udziału w otwartym „Wyścigu 40-lecia Błękitnej…” o Puchar Prezesa ANWIL S.A. Gwoli wyjaśnienia, wyścig otwarty to taki, w którym nie ma przeliczników klasowych i ograniczeń sprzętowych. Jako ciekawostka, wyścig ten będzie rozegrany w systemie australijskim.

Zawody te są równocześnie tegoroczną szóstą, kończącą cykl, eliminacją GRAND PRIX ZALEWU WŁOCŁAWSKIEGO 2017 – wspólnego przedsięwzięcia płockich i włocławskich żeglarzy.
Jest też ostatnią imprezą wodniacką we Włocławku ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Rok Rzeki Wisły”.

Źródło: www.q4.pl